Linast on tehtud kiudu, kedratud lõnga ja kootud kangast juba ammustest aegadest – nii 5 tuhat aastat inimkonna ajaloos.

Paljukordsed uurimused näitavad, et lina taim ja selle saadused sisaldavad kasulikke bioloogilisi ühendeid, s.h. E-vitamiini, stiroole, jt inimorganismi toetavaid, bio-aktiivseid aineid, mis tõstavad inimese toonust, mõjudes ka läbi naga-s..t kokkupuutel inimese nahaga.

Ammustel aegadel peeti lina tervendavaks taimeks, seda arvamust toetab ka tänapäeva meditsiin. Sõna "lina" e. Lino - lad., tähendab algselt "kõige kasulikum". Arstid teavad rääkida lina võimest alandada palavikku, ravida külmetushaigusi ja reguleerida hingamist - organismi hapnikuga varustamist.

Lisaks propageerivad paljud euroopa bioloogia- ja ökoloogiaga tegelevad institutsioonid linast lõnga ja linakiust tooteid üldiselt, Euroopa jaoks eelisarendatavaks tootmisharuks - ja linakiudu soosituimaks toormeks euroopa tekstiilitööstusele.

Selline taasärganud huvi lina vastu ei ole juhuslik. Lina naturaalsed, antistaatilised ja "hingavad" omadused, looduslikku kaitset bakterite ja elektro-magnetkiirguse eest pakkuvad omadused, on leidnud teaduslikku tõestust.

Hiljuti viidi läbi üks huvipakkuv eksperiment. Nimelt tehti ulatuslike katsete käigus kindlaks, et magades linast tehtud voodipesude vahel, ammutab inimorganism verre immuuno-globiini A, mis on inimesele tähtis looduslik kaitse. Selline inimene tunneb end reipama ja tervemana, võrreldes pool-sünteetiliste või isegi 100% puuvillaste linade vahel magava inimesega!

Lina taolise "salaefekti" mehhanism peitub ilmselt linakiu ülihea poorsuse - s.t. ülihea soojuse ja niiskuse vahetuse reguleerimise võimes.

Juba 10% linakiu sisalduse puhul välistatakse täielikult kanga / tekstiilitoote staatiline elektriseerumine! Teadlased on teinud kindlaks, et linal on hämmastav omadus hoida ära haigusi, ilmselt selle tõttu, et ta omab haruldlast võimet tõrjuda baktereid ja seeni - seenepoorid ega bakterid ei suuda linakiul ellu jääda.

Veelgi enam - linakiud vähendab gammakiirgust enam, kui kahekordselt!

Aga see ei ole veel kaugeltki kõik, mida lina kohta head on öelda. Mainima peab ka lina "siidjat" puudutust, siledat pinda, õhulisust ja kergust, head alluvust töötlusele - pesule ja kuivatusele, vastupidavust ja praktilisust. Kõik see kokku teeb linast universaalse tooraine tekstiilitööstusele.

Meie firma toodab linaseid tekke, mis pakuvad maksimaalset mugavust Teie klientidele.

Linased tekid on eriti soovitatavad inimestele, kel on kalduvus nahaärritustele või nahahaigused. Looduslikest kiududest kuulub ainult lina koostisesse lignaan, millel on antimikroobsed omadused.

Niisiis, linased tekid on:

  • väga vastupidavad ja kestavad 3x kauem, kui n. puuvillased tekid;
  • looduduslikult hügieenilised - antimikroobsete ja antibakteriaalsete omadustega
  • head ebameeldivate lõhnade vastu võitlejad;
  • talvel hoiavad sooja - suvel aitavad kuuma vastu;
  • antiallergilise toimega;
  • tõstavad organismi vastupanuvõimet infektsioonidele ja viirustele;
  • head allikad mikroelementide ammutamiseks läbi inimese naha;
  • kergelt masseerivate omadustega.

NB! Meie poolt toodetav on täiesti vaba keemilisest töötlusest - me ei kasuta mitte-looduslikke keemilisi ühendeid üheski tootmisprotsessis ega värvainetes.